Blíži sa leto a s ním aj kosenie trávy

Nemôžete predsa dopustiť aby susedov trávnik bol krajší ako ten vás. Práve preto prichádza na rad pomocník ktorého každý správny chlap ocení. Tak ako v kuchyni ocení gazdinka robotický mixér tak vy určite oceníte poriadnu kosačku na trávu. No ale tu nastáva problém. Dnes už nie je problém kúpiť kosačku trebárs v supermarkete. Ale problém je aby ste nevyhodili peniaze von oknom. Ak berieme v úvahu najlacnejšie modeli. Tak tu sa cena pohybuje od 30€ za kus. Nemá nejaký väčší zmysel sa nimi zaoberať. Výkon aj kvalita materiálov sú si dosť podobné a zvyčajne vydržia tak 3-4 sezóny kosenia. No za tú cenu sa napriek krátkej životnosti vyplatia. My si skôr povieme aké typy kosačiek máte na výber. Preto je jasné že zlá voľba by zamrzela, a o to viac aj samotnú peňaženku.

sekačka
 
Akumulátorová kosačka
Na trhu je dnes na výber veľa výrobcov ako aj typov kosačiek. Ak sa vám nechce za sebou ťahať kábel, a ste fanúšik všetkého čo príde na trh. Nie je nič lepšia ako akumulátorová kosačka. Výhodou oproti ostatným variantám je že stačí dobyť batériu a môžete kosiť. Nevýhodou je krátky čas kosenia.  Zvyčajne to býva okolo 40-60 minúť v závislosti od koseného terénu.
 
Benzínová kosačka
Naproti vyššie spomenutej, tak benzínová kosačka týmto neduhom netrpí. Oproti ostatným zvyčajne ponúka výrazne vyšší výkon. No tu musíte počítať s tým že si aj priplatíte. Predsa len tento druh kosačiek sa predáva väčšinou v špecializovaných predajniach, a  záhradných centrách práve z dôvodu vyššej ceny.
 
Elektrická kosačka
Ak vás nebaví stále dookola dolievať benzín a nie ste ani zarytím odporcom kábla. Potom nemá pre vás zmysel vyhadzovať stovky eur za najnovší model na trhu. Pravdepodobne vám bohato postačí pár eurová kosačka a kľudne aj z najbližšieho supermarketu.

elektrická sekačka
 
Ručná kosačka
Poslednou možnosťou ako pokosiť trávnik a popri tom aj zhodiť nejaké to kilečko na bruchu je ručné kosenie. Je výhodná predovšetkým do malých záhrad. No nedajte sa zmýliť názvom. Pretože na cene sa to rozhodne neodráža. 
 

Blíži sa leto a s ním aj kosenie trávy
5 (100%)4

PODOBNÉ PRÍSPEVKY

Router alebo mobil v spálni- je pre nás elektronika naozaj nebezpečná?

Milióny článkov a upozornení o tom, že v spálni sa nesmie nachádzať modem od wifi, notebook, či telefón, a to dokonca ani vo vypnutom…

Prví gameri v Československu a počítač ZX Spectrum

Záľuba menom počítač tu bola takisto v osemdesiatych rokoch minulého storočia. Samozrejme nebola taká rozšírená a v žiadnom prípade nemala súčasnú podobu. Zdieľanie…

Robotický vysávač – pomocník?

Všetko má svoje pozitíva aj negatíva a nevyhol sa tomu aj robotický vysávač. V začiatkoch jeho výroby bolo na trhu len pár…

Keď vás manželka pochváli za to, čo ste vybrali

Mysleli ste niekedy na to, že máte problém s tým v noci chodiť domov po tme? Lebo ja som s tým mal problém…