Obchodná vojna a klesajúce ceny spôsobujú, že americkí rodinní poľnohospodári opustia túto oblasť

Po piatej úrode s nízkymi cenami obilia, ktorý sa na jeseň minulého roka zhoršil obchodnou vojnou medzi USA a Čínou. rok a jeho rodina ho volali. Povedal, že poľnohospodárstvo na ňom tiež fyzicky vybralo. 15 mesiacov predtým utrpel infarkt.
 
Trvalo menej ako štyri hodiny, kým sa predali všetky traktory, kombajny a iné poľnohospodárske zariadenia na predaj Taphorn dôchodkov, čím sa ukončila rodinná tradícia, ktorá prežila takmer jedno storočie.

pěstovatel
 
„Prešli sme zlé časy v 70-tych a 80-tych rokoch,“ povedal Jim, 68-ročný. "V niektorých ohľadoch je to horšie."
 
Na celom Stredozápade sa rastúci počet pestovateľov obilia rozhoduje zbaviť svojich strojov a nájsť nájomcov pre svoju pôdu, aby zastavili finančné zaťaženie svojich rodín. Keďže títo starí poľnohospodári odchádzajú do dôchodku, je menej mladých ľudí, ktorí ich nahrádzajú.
 
Tento trend vytvoril časy boomu pre aukčné domy, ktoré uvádzajú, že ich odchod do dôchodku vzrástol za posledných šesť mesiacov o 30% alebo viac v porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúceho roka.
 
Očakáva sa však, že bude zaťažovať poľnohospodársky dodávateľský reťazec: to znamená menej zákazníkov pre semenárske a chemické spoločnosti, menej kupujúcich strojov a menej dodávateľov pre obchodníkov s obilím.
 
Oživenie tradície rodinného poľnohospodárstva sa ukázalo ako krátkodobé.
 
V dôsledku recesie v USA v rokoch 2007 – 2008 priťahovala vysoká cena obilia mladých ľudí z ich pracovných miest do rodín.
 
V roku 2012 prosperovali poľnohospodárske zisky, keď ceny kukurice a sóje rástli uprostred globálneho dopytu a prísnych dodávok. Prvýkrát za desaťročia rástol počet producentov vo veku 44 a viac rokov na Stredozápade.

pole
 
Z finančnej krízy v rokoch 2008 až 2012 sa ich počet zvýšil v Iowe a Illinois o viac ako 40%, podľa údajov amerického ministerstva poľnohospodárstva o 57% v Indii a 60% v Kansase.
 
Taphorn syn Tom, ktorý pracuje ako okresný manažér v spoločnosti zaoberajúcej sa kŕmením dobytka v blízkosti Manhattanu v Kansase, patril medzi tých, ktorí sa chceli so svojimi rodičmi vrátiť domov na farmu.
 
Ale otec troch nemohol robiť to. Počas boomu sa Tom snažil prenajať viac pôdy – ale keď klesli ceny obilia, väčšina prenajímateľov odmietla znížiť svoje sadzby. Bolo to mimo dosahu Toma, nechal ho a jeho rodičov s príliš malým množstvom pôdy, aby pokryl dve rodiny.
 
Tom si udržal svoju prácu. Jeho súrodenci, jeden aj v Kansase a ďalší v Indiane, nechceli farmovať na plný úväzok.
 
Jim a Karen vedeli, že nikto iný v ich rodine neprevezme ich podnikanie. Preto sa rozhodli predať svoje vybavenie a prenajať si pôdu.
 
Miera odchodu do dôchodku nie je sledovaná štátnymi ani americkými vládnymi agentúrami, ale federálne údaje ukazujú, že počet poľnohospodárov postupne starne. Priemerný vek hospodárskych subjektov v USA bol v roku 2017 57,5 ​​roka, čo predstavuje nárast oproti 54,3 rokom v roku 1997.

Obchodná vojna a klesajúce ceny spôsobujú, že americkí rodinní poľnohospodári opustia túto oblasť
4 (80%)2

PODOBNÉ PRÍSPEVKY

Ekonomika a jej vývoj

Tak ako každá iná vec aj ekonomika našej krajiny sa v čase mení, vyvíja sa. Nie všetci chápeme jednotlivým ukazovateľom ekonomického…

Elektronické mýto obohatilo štátny rozpočet o milióny eur

Elektronické mýto na Slovensku funguje už od januára roku 2010. V čase jeho spustenia , pokrýval takmer 2500 kilometrov našich ciest.…