Pozor na čistenie uši vatovou tyčinkou

Je ťažké odolať pokušeniu vyčistiť si uší vatovými tyčinkami, napriek varovaniam na etikete a zdravotným expertom, ktorí nám hovoria inak. Avšak tento takmer smrteľný prípad môže zmeniť váš názor.
 
Anglický muž prisahal, že sa mu začala vyvíjať infekcia, ktorá sa šírila z jeho sluchu do sliznice jeho mozgu, po čistení uši bavlnenými tampónmi.

poslech
 
31-ročnému mužovi sa začala tvoriť infekcia po tom, čo špička vatovej tyčinky, ktorú použil, uviazla v zvukovode. Tento prípad bol publikovaný aj v BMJ Case Reports.
 
Prežíval záchvaty, bolesti hlavy, bolesť ucha a výtok pred tým, ako musel ísť do nemocnice.
 
Malé množstvo bavlny sa ukázalo, ako spúšťač ťažkej ​​bakteriálnej infekcie, ktorá postupovala až do vnútra jeho lebky a  až do sliznice jeho mozgu, povedal hlavný člen lekárskeho tímu Dr. Alexander Charlton, ktorí sa podieľali na liečbe muža v University Hospital Coventry v Anglicku.
 
U pacienta sa zistilo, že má nekrotizujúcu otitis externa, infekciu v mäkkom tkanive oblasti z vonkajšej strany ucha do ušného bubienka. Po takmer týždni v nemocnici sa podarilo infekciu zastaviť a muž nebude mať dlhodobé problémy so sluchom.
 
Charlton mu však nariadil, aby už nepoužíval bavlnené puky v ušiach a upozornil, že sú spojené s infekciami a prepichnutými ušnými bubnami. Môžu spôsobiť len problémy.
 
Lekári uznávajú, že bavlnené puky sú obľúbeným nástrojom na čistenie uší medzi laikmi. "Myslím si, že väčšina ľudí ich využila na odstránenie ušného mazu ," povedal Joe Kosterich pre Virtual Medical Center.

zvuk
 
Ana Kim, MD, riaditeľka otologického výskumu na Columbia University Medical Center tiež uviedla, že odstránenie ušného mazu môže spôsobiť náchylnosť uší k infekciám. "Udržiava vlhkosť vonkajšieho ušného kanálika, čo umožňuje bunkám kože, aby boli zdravé a umožnili bunkám pokračovať v úniku kožných nečistôt,"
 
Dajte si pozor, aby sa obyčajné vatové tyčinky nestali zdrojom veľkých komplikácií.

Pozor na čistenie uši vatovou tyčinkou
5 (100%)2

PODOBNÉ PRÍSPEVKY

Pár tipov ako správne oholiť strnisko či bradu

Kvalitné prípravky Ak nechcete utrácať desiatky eur za rôzne upokojujúce a liečivé mastičky, priplaťte si radšej o trošku viac za kvalitnú…

Postrach zvaný rakovina

Na to, aby ste rakovinu semenníkov úspešne vyliečili je dôležité ju včas diagnostikovať. Práve preto je najdôležitejšie to, aby ste…