Tieto motorky to vytiahnu na vyše 300 km/h!

 Motorky sú riadne silné a rýchle stroje, predovšetkým však tie, ktoré bez väčších problémov vytiahnu 300 km/h. Veď je to už prakticky takmer 23 rokov, čo výrobca Honda predstavil motorku (CBR 1100 XX Blackbird), ktorá túto nebezpečnú hranicu rýchlosti prekonala a pochopiteľne tak bola len otázka krátkeho času, kedy sa prejaví aj konkurencia. Konkrétnejšie nasledovala Suzuki Hayabusha, pod ktorej neuveriteľnú rýchlosť 312 km/h sa podpísal najmä aerodynamický dizajn.

přilba

Písali sa 90-te roky a rýchlosť 300 km/h sa stala akousi vytúženou hranicou dokonalosti, ktorá je aktuálna dodnes. Tieto výkonné stroje máme možnosť vidieť na pretekoch MotoGP, kde jazdci nosia aj špeciálnu výbavu na čele s bezpečnostným overalom a prilby SHARK. Pozrime sa však aj na niektoré aktuálne mašinky, ktoré túto rýchlosť dosahujú a nejednému nadšencovi rýchlej jazdy vyrazia dych.

MTT Turbine Superbike Y2Ksa nachádza v Guinessovej knihe rekordov a nie náhodou. Aktuálne vravíme o najrýchlejšom produkčom bike-u, za čo vďačí svojmu motoru Rolls-Royce 250-C20 turbine. Konkrétne vravíme o výkone až 320 koní a v prípade hodnoty km/h o fascinujúcich 365 km/h. V roku 2017 dokonca vyšiel limitovaný model (420 koní), ktorý to vytiahol na 420 km/h.

Kawasaki H2R má silu 326 koní (hodnota pre zaradenie v Moto GP je 260 koní!) a dosiahne maximálnu rýchlosť 357 km/h, pričom niektorí tvrdia, že boli svedkami dosiahnutých 400 km/h, tento druhý údaj však nie je oficiálne potvrdený.
MV Agusta F4-R 312 je prekrásny taliansky model, ktorý okrem povestného talianskeho dizajnu dosahuje taktiež výkon a rýchlosť, ktoré sú pre talanskych výrobcov vlastne povestné takisto. Konkrétne vravíme o maximálnej rýchlosti 312 km/h.

závodník

BMW HP4  je model motorky, u akého dominuje špičkový a veľmi kvalitný komponent, nevraviac o výfukovom systéme s elektronikou. Napriek tomu vravíme o pomerne nižšej hmotnosti a predovšetkým rýchlosti vyššej než 315 km/h.

Tieto motorky to vytiahnu na vyše 300 km/h!
3.7 (73.33%)3

PODOBNÉ PRÍSPEVKY

Šikovné nákupy spotrebičov

Najprv si premyslite, ktoré spotrebiče budete potrebovať. V kuchyni je dôležité, či budú spotrebiče zabudované, alebo voľne stojacie. Do kuchyne sa…

Toto je pre vás naozaj najlepšie

Mali by ste sa pozrieť na to, čo je pre vás naozaj dôležité, ale to ešte stále nie je všetko.…

Nákupy na splátky alebo požička?

V určitých situáciách nás niekedy prinúti zamyslieť  sa nad tým, či siahnuť hlbšie do peňaženky, nachvíľu si „poplakať“ a preniesť sa nad…

Sex je pre vás podstatný

Niektoré veci sú naozaj oveľa, ale oveľa lepšie, ako by ste si niekedy mysleli. Verte tomu, že musíte pracovať na…